loga

„Cudze chwalicie swego nie znacie-integracja społeczna 55+”

W dniu 3 września 2017 roku tj. niedziela w ramach jednego z 25 spotkań uczestników projektu pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie-integracja społeczna 55+” grupa seniorów udała się do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i wzięła udział koncercie Finałowym Festiwalu EMANACJE!

Na scenie w Lusławicach wystąpiła Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO pod dyrekcją Adriana Vareli zaś w roli solisty usłyszeć można było wirtuoza skrzypiec – Janusza Wawrowskiego!
Nasi seniorzy wysłuchali koncertu skrzypcowego A-dur Mieczysława Karłowicza w wykonaniu POM LYO oraz Janusza Wawrowskiego jak również usłyszeli muzykę w wykonaniu Janusza Wawrowskiego. W drugiej części koncertu  seniorzy mogli usłyszeć IV Symfonię Johannesa Brahmsa oraz specjalną kompozycję, która powstała podczas trwających w Lusławicach Mistrzowskich Warsztatów Orkiestrowych LYO! Wielu seniorów było w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach po raz pierwszy.

Projekt pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie-integracja społeczna 55+” jest realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała i na jego realizacje nasze stowarzyszenie otrzymało z budżetu Województwa Małopolskiego kwotę 15 000,00 zł.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”