loga

III Konferencja historyczna ŚLADY WIELKIEJ WOJNY W KRAJOBRAZIE POWIATU TARNOWSKIEGO LEGIONY – CMENTARZE WOJENNE – DZIEDZICTWO

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała uprzejmie informuje, że dnia 2 listopada 2017 r., tj. czwartek o godz. 9:00 w Centrum Kultury w Pleśnej odbędzie się konferencja historyczna z cyklu „Ślady Wielkiej Wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego. Legiony – cmentarze wojenne – dziedzictwo”.

Konferencja jest elementem projektu pn. „Organizacja projektu Świadectwa Wielkiej Wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego i Gminy Pleśna II. Stulecie cmentarza Legionistów Polskich w Łowczówku – prolog do obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości”, na które Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała otrzymała dofinansowanie od Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Mecenat Małopolski. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat historii I wojny światowej w aspekcie regionalnym oraz odzyskania przez Polskę niepodległości w kontekście 100-tnej rocznicy tego wydarzenia.

Do uczestnictwa w konferencji zapraszają: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Stanisław Sorys, Prezes Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała Pan Paweł Smoleń, Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz, Wójt Gminy Pleśna Pan Józef Knapik.

Program konferencji:

9:00 – rozpoczęcie konferencji, powitanie gości i wystąpienie organizatorów

9:20dr Agnieszka Partridge. Humanizm w wojennej zawierusze. W stulecie budowy cmentarza wojennego nr 171 w Łowczówku

9:50Ryszard Rybka. Organizacja i uzbrojenie Legionów Polskich 1914-1918

10:20Marzena Misaczek. Historia Patriotyczno – Turystycznych Złazów „Szlakami Legionistów”

11:00 – zakończenie konferencji

Zaproszenie

 

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”