loga

Zaproszenie na WARSZTATY Z WYKONANIA PALMY WIELKANOCNEJ, PISANEK – marzec 2019

Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA zaprasza na kolejny cykl spotkań z tradycyjną sztuką ludową. W marcu zapraszamy na warsztaty wielkanocne pt. „Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek” – warsztaty rozpoczynają się w dniu 11.03.2019 roku o godzinie 15:00. Cały cykl warsztatów odbędzie się w dniach: 11.03.2019r., 13.03.2019r., 18.03.2019r., 20.03.2019r. w godzinach od 15:00 – 18:00.

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek i tworzenia ozdób wielkanocnych. Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się jak tworzyć ozdoby świąteczne, a przy tym będą mogli wykazać się pomysłowością oraz kreatywnością i aktywnością twórczą w ich tworzeniu i zdobieniu. Powstaną istne pisankowe cudeńka. Podczas warsztatów: Uczestnicy dowiedzą się skąd wzięło się malowanie oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każdy uczestnik stworzy piękną ozdobę do wielkanocnego koszyczka oraz na wielkanocny stół .

Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu na kolejnych planowanych warsztatach, dających mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła.

Na najbliższe warsztaty – Warsztaty z decoupage – zapraszamy w kwietniu. Bliższe informacje na temat warsztatów uzyskać można pod numerem telefonu: 14 307 05 01. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Nie czekaj – zapisz się już dziś! Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na temat projektu można pobrać w zakładce Nasze Pogórze, Nasze Tradycje.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Osi 6, działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Plakat