loga

Wyborne wina i znakomite sery na winnicy

Dni Otwarte na Małopolskim Szlaku Kulinarnym powoli dobiegają końca. Tym razem miłośnicy wybornych win spotkali się w Winnicy Goja (Burów, gm. Zabierzów). Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, na czele z winobraniem, któremu towarzyszył pokaz produkcji i degustacja.
Właściciele – państwo Maria i Wiesław Gojowie przybliżyli zgromadzonym historię tego miejsca, jak i zdradzili tajemnice cyklu uprawowego winorośli na przełomie sezonu. Na tym nie koniec ciekawostek, ponieważ uczestnicy imprezy wzięli udział również w warsztatach serowarskich oraz łączenia różnych win i serów. Co istotne – wszystkie produkty pochodziły od producentów objętych znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska, której Winnica Goja jest najmłodszym członkiem. Wydarzenie animował promotor kulinarny Bartosz Wilczyński.
– Nasza winnica rośnie od 2011 roku w czystym ekologicznie rejonie, a obok jest Ojcowski Park Narodowy. Produkujemy i sprzedajemy wino gronowe. Owoce zbieramy i selekcjonujemy ręcznie, ponieważ wino wytwarzamy z największą starannością w tradycyjny naturalny sposób bez zbędnych konserwantów. Przede wszystkim dbamy o jakość i naszych klientów – właściciele przybliżają nam winnicę, którą można odwiedzić, by oddać się degustacji lub poznać tajniki uprawy winorośli i powstawania wina. – Zapraszamy na ciekawą wycieczkę w świat, gdzie rodzi się wino i rośnie winorośl – dodają.
Przed nami jeszcze dwa spotkania w ramach Dni Otwartych. Mianowicie winobranie na Winnicy Dąbrówka (Dąbrówka Szczepanowska, gm. Pleśna), które odbędzie się 18 października zamiast 27 września oraz piknik na Winnicy Wieliczka (Wieliczka, gm. Wieliczka) 24 października zamiast 26 września kiedy to obie imprezy przełożono z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”