loga

„Cudze chwalicie swego nie znacie-integracja społeczna 55+”

W dniu 30 września 2017 roku tj. niedziela w ramach jednego z 25 spotkań uczestników projektu pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie-integracja społeczna 55+” grupa seniorów udała się do Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego na spektakl pt. “APETYT NA CZEREŚNIE”.

Spektakl trwał ok 1,5 godziny i w rolach głównych wystąpili Mężczyzna i Kobieta po rozwodzie.

Jak powiedzieli uczestnicy projektu wychodząc z teatru – spektakl był ciekawy i z życia wzięty.

Bohaterowie sztuki bowiem spotkają się w przedziale w pociągu i zaczną rozmawiać, ale wcielają się również w postać Rycerza i Księżniczki, Inżyniera i Zochy, Tomasza i Moniki – w postacie ze swojej wspólnej przeszłości. Dialogi między nimi są nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego.
Spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie”, to historia związku jednej pary – bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko – męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. On i Ona w czasie podróży pociągiem z Warszawy wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli.
Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być?
(źródło: teatr.tarnow.pl)

Uczestnicy naszego projektu mają obecnie szereg zajęć sportowych, w październiku projekt dobiega końca, a w planach jest jeszcze spotkanie z kardiologiem, spotkanie ze znaną postacią oraz wieczór z Produktem Lokalnym na podsumowanie.

Projekt pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie-integracja społeczna 55+” jest realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała i na jego realizacje nasze stowarzyszenie otrzymało z budżetu Województwa Małopolskiego kwotę 15 000,00 zł.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”