LGD Dunajec-Biała partnerem operacji pt. „„Kuźnia Start-upów”, która otrzymała dofinansowanie z KSOW na realizację szkoleń z promowania przedsiębiorczości wśród młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Kuźnia Start-upów” mająca na celu stymulację rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz poszerzanie wiedzy z tego zakresu wśród nauczycieli przedsiębiorczości ze szkół ponadgimnazjalnych i jednostek edukacyjnych o profilu zawodowym Powiatu Tarnowskiego współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 6 – „ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Przewidywane wyniki operacji to m.in.: zaangażowanie doświadczonych przedsiębiorców z terenu powiatu tarnowskiego znających potencjał rynku lokalnego do oceny biznesplanów stworzonych przez uczestników szkoleń, motywowanie młodzieży do podejmowania przedsiębiorczych inicjatyw w swoich miejscowościach.
Opis operacji
Operacja pn. „Kuźnia Start-upów” ma na celu stymulację rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz poszerzanie wiedzy z tego zakresu wśród nauczycieli przedsiębiorczości ze szkół ponadgimnazjalnych i jednostek edukacyjnych o profilu zawodowym Powiatu Tarnowskiego. Realizowana jest od 15 maja 2018 roku do 14 sierpnia 2018 roku. Partnerami operacji są: Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, a grupą docelową operacji jest 48 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 16 nauczycieli z 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz jednostki edukacyjnej OHP w Tarnowie z terenu powiatu tarnowskiego. Przedsięwzięcie podzielone jest na 3 działania tj.
- Moduł szkoleń dla nauczycieli przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego (16 osób, po 2 z każdej z 8 uczestniczących placówek).
- Moduł szkoleń i warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (48 uczniów, w postaci 8 grup x 6 os. + 1 opiekun na każdą grupę).
- Konsultacje online.
Całość operacji zakończy spotkanie podsumowujące w formie konkursu służące prezentacji prac zespołów i wyborze najlepszych pomysłów na biznes spośród uczestniczących zespołów.