loga

Gmina Wojnicz Zaprasza !

Isep zaprasza na Festiwal Produktów Lokalnych


Sery, chleby, wina, przetwory w słoikach, a także wyroby ceramiczne i różnego rodzaju rękodzieło artystyczne – to tylko część asortymentu, jaki pojawi się już w najbliższą sobotę,
6 sierpnia na pierwszym Festiwalu Produktów Lokalnych „Swojskie Dzieła”, który odbędzie się na boisku sportowym w miejscowości Isep w Gminie Wojnicz.

 

Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej zaprosiło kilkudziesięciu lokalnych wystawców
z terenu powiatu tarnowskiego, aby zaprezentowali swoje wyroby i pochwalili się tym co najlepsze w regionie.  Kiermaszowi towarzyszyć będą występy artystyczne z udziałem lokalnych muzyków, degustacje potraw regionalnych w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacja producentów oraz wybór najlepszych na festiwalowej scenie, na której również pojawi się Zespół Ludowy „Biskupianie” oraz gwiazda wieczoru zespół Lachersi. Festiwal zakończy  potańcówka z zespołem Profes-band, która zaplanowana została do późnych godzin nocnych.

 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć „Powiatowy Turniej Sołectw”, w którym reprezentanci gmin
z całego powiatu tarnowskiego będą ze sobą rywalizować konkurencjach sportowych o miano najlepszego. Oczywiście wszystko w formule „na wesoło” oraz w duchu fair-play i dobrej zabawy.

 

– Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej serdecznie zaprasza na I Festiwal Produktów Lokalnych „Swojskie Dzieła” do miejscowości Isep w Gminie Wojnicz . Wydarzenie oprócz dobrej zabawy, ma celu wypromowanie lokalnych producentów oraz ich działalności. Chcemy wspólnie pochwalić się tym, co powiat i jego mieszkańcy mają do zaoferowania. – mówi prezes stowarzyszenia, Tadeusz Bąk.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.