loga

Zwiedzanie Tarnowa z lampami naftowymi

Jesteśmy przekonani, że to będzie hit tegorocznej jesieni! Tarnowska Organizacja Turystyczna razem z lokalnym Biurem Turystycznym „Na Pogórze” zapraszają do udziału w nowej formie zwiedzania Tarnowa – mianowicie z lampami naftowymi. Pierwszy spacer po mieście odbędzie się już w ten piątek, 13 października w godz. 21-22. Start zaplanowano spod restauracji „Różana” przy ul. Batorego 19. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Na początek zostało zakupionych 10 lamp naftowych, ale w przypadku dużego zainteresowania inicjatywą możemy się spodziewać kolejnych zakupów i rozszerzenia oferty np. na okoliczne zamki doliny Dunajca. Uczestnicy zwiedzania Tarnowa z lampami naftowymi będą odkrywać zakamarki miasta w wyjątkowym klimacie, który dopełnią pasjonujące opowieści o mieście i jego historii.

Nocna pora, blask lamp naftowych, kameralna atmosfera – to wszystko złoży się na niezapomniane wrażenia i przeżycia. A przy okazji młodsze pokolenia będą mieć okazję, żeby w praktyce poznać zasady działania sprzęty sprzed lat, jakim są lampy naftowe.

 

ptr