loga

Nie przegap Wianków na Winnicy!!!

Nie przegap Wianków na Winnicy

Malowniczy krajobraz, niezwykła atmosfera i bogaty program są doskonałymi powodami, aby sobotę, 22 czerwca spędzić na Winnicy Dąbrówka. Już po raz ósmy w Dąbrówce Szczepanowskiej (gm. Pleśna) odbędą się Wianki na Winnicy, czyli wydarzenie, które perfekcyjnie łączy tradycje z muzyczną i kulinarną ucztą. Wstęp jest wolny, początek od godz. 16:00.

Myślą przewodnią Wianków na Winnicy jest kultywowanie tradycji Sobótek – „Nocy Kupały”, czyli słowiańskiego święta obchodzonego z 21 na 22 czerwca, w najkrótszą noc w roku. Dlatego wydarzeniu towarzyszą warsztaty z plecenia wianków, które wieczorową porą są wypuszczane na wodę.

Na moc niezapomnianych wrażeń składa się jeszcze więcej elementów. Organizatorzy zapewniają: fotobudkę, animatora dla dzieci czy degustację produktów lokalnych. Będą też stoiska z lokalnym pieczywem czy pstrągiem. Krótko mówiąc wianki w Dąbrówce Szczepanowskiej są imprezą ze smakiem. Tego wydarzenia nie można przegapić.

Przy okazji można dowiedzieć się wielu pasjonujących, ale i praktycznych ciekawostek. W ramach przedsięwzięcia przewidziano szereg warsztatów. O pleceniu wianków już wspomnieliśmy, natomiast Wianki na Winnicy dopełniają warsztaty: „Robimy sery”, parowania potraw z winem, zdobienia pierników, a także kulinarne z pokazem gotowania. Dla każdego coś ciekawego.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Piotr Kita oraz Wojciech Jackowiec. Artyści pochodzący z regionu tarnowskiego zdobyli ogólnopolską popularność za sprawą programu „Must Be The Music”. Czeka nas klimatyczny koncert na wysokim poziomie artystycznym.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

    Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego