loga

Zielony parking w Dąbrówce Szczepanowskiej

W miejscowości Dąbrówka Szczepanowska tuż przy Wieży Widokowej powstał “pierwszy” tzw. “ZielonyParking” z 10-cioma miejscami parkingowymi.
Ideą Zielonych Parkingów w Gminie Pleśna  jest promocja i rozwój turystyki aktywnej (rowerowej, pieszej, nordic walking, w przyszłości nawet przejazdów pojazdami elektrycznymi takimi jak meleksy) bez emisyjnej by w sposób maksymalny zredukować ślad węglowy.
W wyznaczonych miejscach turyści będą mogli zostawić samochód i przesiąść się na rower 🚴‍♂️, podróżować pieszo 🏃‍♀️🏃‍♂️ lub w niedalekiej przyszłości meleksem.

Inwestycja powstała w ramach projektu pn. “Rozbudowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Dąbrówce Szczepanowskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA.
Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 78 301,80 zł. ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 program LEADER w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała.