loga

Stoiska, że palce lizać!

 

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała zadbała o to, żeby na jednej z największych imprez w regionie nie zabrakło pszczelich stoisk. Pszczelarze będą promować swoje wyroby oraz edukować podczas jubileuszowego, 20. Święta Owoców i Produktów Pszczelich, które odbędzie się w niedzielę, 16 lipca na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Relaks” w Łowczówku (gm. Pleśna, pow. tarnowski). Wstęp na imprezę jest wolny, start o godz. 15.

Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych pszczelarzy uczestnicy imprezy znajdą całe mnóstwo wyrobów pszczelich o najwyższej jakości, na czele z pysznym miodem. Organizatorzy będą też uświadamiać, jak ważną rolę dla całego ekosystemu odgrywają pszczoły i dziko żyjące owady zapylające.

Każdy będzie mógł skosztować pszczelich przysmaków oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dowiemy się m. in. jak można wykorzystywać miód w kuchni na przykładzie konkretnych przepisów. Dodajmy, że warsztaty pszczelarskie poprowadzi Iwona Wantuch z Pszczelej Kuźni w Zborowicach.

Pszczele stoisko pojawi się na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Pasieka społeczna i jej działania pro-pszczele w 2023 roku”. Należy podkreślić, że Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała już od kilku lat realizuje szereg działań związanych z promocją pszczelarstwa, jak i edukacją. W efekcie świadomość mieszkańców wzrasta i co za tym idzie przestrzeń publiczna na terenie gmin należących do gmin z każdym rokiem jest coraz bardziej przyjazna pszczołom i dziko żyjącym zapylaczom.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego