loga

Dwudniowe Święto Dyni w Rzuchowej

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Dorocznego Święta Dyni cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w tym roku impreza będzie mieć charakter dwudniowej! Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 października (start od godz. 13) w ogrodzie przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej (pow. tarnowski, gm. Pleśna). Organizatorzy przygotowali moc atrakcji i wspaniałą, okolicznościową oprawę.

Co w programie? Przede wszystkim mamy jesień, czyli okres zbiorów. Pyszne warzywa i owoce prosto od rolników trafią na stoły w ogrodzie przy CPL w Rzuchowej. Organizatorzy zapraszają na degustacje, a w tym oczywiście zupy dyniowej. W sobotę, 7 października zaplanowano kiermasz dyniowy, dekoracje z dyni oraz muzykę na żywo. Następnego dnia odbędą się warsztaty Zero Waste, animacje dla najmłodszych, konkurs na największą (a w zasadzie najcięższą – w ubiegłym roku rekordzistka miała prawie 40 kg) dynię oraz kiermasz dyniowy. Nie zabraknie też muzyki na żywo.

Będzie jesiennie i kolorowo. To wyjątkowa impreza w regionie tarnowskim z niebanalnymi aranżacjami, które będą stanowić wyjątkowe tło dla sesji zdjęciowych czy do mediów społecznościowych. Urokliwe otoczenie ogrodu Centrum Produktu Lokalnego jest dodatkowym walorem tego wydarzenia.

Co istotne, dzięki warsztatom Zero Waste każdy uczestnik imprezy w przystępny i praktyczny sposób dowie się, jak żyć w zgodzie z naturą i ograniczać ilość produkowanych śmieci. Odpowiedzialna konsumpcja jest szalenie ważna dla naszego środowiska. Organizatorzy będą uwrażliwiać na potrzebę dokonywania zakupów prosto od rolnika. Na Dorocznym Święcie Dyni będą stoiska lokalnych producentów z produktami w szklanych opakowaniach, które można ponownie wykorzystać wedle domowych potrzeb. Kupuj lokalnie i nie generuj odpadów z opakowań z tworzyw sztucznych – to jedna z myśli przewodnich imprezy.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego